Osłonki FASER / FIBROUS stanowią unikalną kombinację przetworzonej celulozy i specjalnego rodzaju papieru. Te przepuszczalne dla dymu i pary wodnej osłonki, oferują wyjątkową regularność kalibru i bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną.
Dzięki tym właściwościom, osłonki są świetnie dostosowane do wszelkich potrzeb producentów wyrobów mięsnych. Osłonki FASER/FIBROUS stosowane są w niezwykle szerokim zakresie, poczynając od szynek poprzez wędzonki oraz różnego rodzaju kiełbasy parzone, wędzone i suszone w tym pepperoni, salami, a nawet wędzony ser. Osłonka może być nadziewana praktycznie każdym rodzajem przetworzonego mięsa. 

OSŁONKI FASER / FIBROUS

ZASTOSOWANIE

Osłonki przeznaczone są do pakowania szynek, wędzonek, kiełbas parzonych, wędzonych, suszonych, wędzonego sera, produktów plasterkowanych. Najczęściej stosowane na wyroby typu: krakowska, krakowska parzona, żywiecka, szynkowa, salami.

ZALETY

Bardzo duża wytrzymałość mechaniczna, przepuszczalność dymu i pary wodnej, stabilność kalibru.

KALIBRY

Ø32 - Ø180

KOLORY

bezbarwny, biały, cassia, orzech, mahoń, bak-nat i inne 

DOSTĘPNE OPCJE

• NADRUK
• MARSZCZENIE (także RTU)
• PERFORACJA

Zaprojektowane dla zapewnienia powtarzalności i wydajności procesu produkcji:

• Wyjątkowa wytrzymałość mechaniczna zapewnia optymalne nadziewanie osłonki.
• Znakomita regularność kalibru - idealna dla kiełbas suszonych i produktów plasterkowanych.
• Dzięki opracowanej wysokowydajnej technologii marszczenia, oferujemy gotowe do użycia batony o zwiększonej ilości zmarszczonej osłonki. Wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo produktu oraz zwiększenie efektywności procesu produkcji. 

Zaprojektowane dla szerokiej gamy zastosowań:

• Specjalne impregnacje opracowane w celu zapewnienia pożądanej wartości przylegania do farszu , lub łatwego usuwania osłonki z gotowego produktu.
• Duża różnorodność kolorów i kalibrów dla wszystkich rozmiarów i typów produktów. 

Użytkowanie:

• Moczenie: Osłonki FIBROUS które nie zostały wstępnie nawilżone powinny być moczone przed użyciem przez minimum
20 min w ciepłej wodzie 27° - 38° C (80° - 100° F).
• Nadziewanie / Klipsowanie: Istotnym dla uzyskania pożądanego efektu jest dobór odpowiedniego rozmiaru klipsów oraz ustawienie właściwej wartości ciśnienia klipsowania. Podane poniżej średnice nadziewania to zalecane przez producenta wartości, które mogą ulec zmianie w zależności od rodzaju użytego farszu i typu maszyny. Nadziewanie znacznie powyżej zalecanych średnic nadziewania (RSD) może powodować pękanie osłonki.    

Przechowywanie / magazynowanie:

Zalecamy użycie osłonek FIBROUS w ciągu 2 lat od daty dostarczenia (1 rok w przypadku osłonek wstępnie nawilżonych). Terminy te obowiązują jedynie w przypadku prawidłowego przechowywania osłonek.
Przechowywać osłonkę FIBROUS w chłodnym, suchym miejscu z dala od źródeł ciepła, jak również miejsc gorących lub stref o temperaturach ujemnych. Wstępnie nawilżone osłonki powinny być przechowywane w temperaturach od 4° do 30° C (39° - 86° F) i powinny pozostać w szczelnie zamkniętych (zafoliowanych) pojemnikach do czasu ich użycia. Niezużyte w całości osłonki powinny być przechowywane w hermetycznie zamkniętych woreczkach i umieszczone ponownie w kartonie w celu utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności. Zalecamy zużycie starszych partii osłonek jako pierwszych. Aby uniknąć uszkodzenia osłonek, nie zalecamy używania noży, ostrych narzędzi i haczyków do otwierania kartonów.