Sibar

ZAOPATRZENIE PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO

Telefon/Fax:
(32) 216 85 02

Osłonki celulozowe dużego kalibru.
Grupa osłonek celulozowych o dużych średnicach oraz o różnym stopniu elastyczności. Zaprojektowane są głównie z myślą
o nadaniu wyrobom regularnych bądź owalnych i cylindrycznych kształtów. Osłonki charakteryzują się wysoką przezroczystością, błyszczącą powierzchnią i łatwością nadruku. Oferowane są na roli jak i w formie zmarszczonych gotowych do użycia batonów.

OSŁONKI CELULOZOWE

DUŻEGO KALIBRU

ZASTOSOWANIE

Kiełbasy do smarowania zrobione z surowego mięsa, produkty wędzone i niewędzone, formowane oraz produkty dojrzewające (między innymi - szynki bez kości, karkówki bez kości, boczek kanadyjski, szynka z łopatki).

ZALETY

Przepuszczalność dla dymu i pary wodnej, gładka połyskująca powierzchnia, nadająca gotowym wyrobom atrakcyjny wygląd, wysoka przeźroczystość, elastyczność poszczególnych osłonek dostosowana do typów produktów, bariera dla mikroorganizmów. 

KALIBRY

Ø36 - Ø250

KOLORY

Transparentny, wędzony.

DOSTĘPNE OPCJE

• NADRUK
• MARSZCZENIE

ODMIANY:

• R/P - Charakteryzującą się małą elastycznością, kaliber od 36 do 82 mm.

• VISREX - Osłonka o szczególnie dużej elastyczności, stosowana w produktach owalnych np. włoskie mortadele, parzone i wędzone owalne kiełbasy, kaliber 67 do 115 mm.

• ZEPHYR - Osłonka o dużej elastyczności i jednocześnie dużego kalibru 87 do 244 mm, stosowana w największych mortadelach
i szynkach.

• HS (High-Stretch) - Charakteryzuje się nie tylko dużą elastycznością podczas nadziewania, lecz również zdolnością obkurczania w czasie dalszego procesu technologicznego. Cecha ta jest niezmiernie przydatna w produkcji wyrobów o stosunkowo dużej utracie masy - osłonka dokładnie przylega do produktu w każdym momencie fazy suszenia. Średnica od 87 do 211 mm.